Блоги

Андрій Губарь: «Ми хочемо плекати вільну й творчу особистість, громадянина і патріота своєї землі»

23 августа 2017

Одним із завдань Zenko Foundation є підтримка та заохочення до досліджень та розвитку сучасної української культури молодими спеціалістами, які у подальшому зможуть зробити свій внесок у розвиток цієї сфери в нашій країні. І цього навчального року фонд вирішив підтримати своєю стипендією одного зі студентів Українського католицького університету, який буде навчатися на гуманітарному факультеті за спеціалізацією «Культура». Про систему стипендій, що існує в університеті, розповів керівник проектів та програм Андрій Губарь.

украинский католический университет

Коли була заснована програма стипендіальної підтримки студентів УКУ?

Собівартість річного навчання одного студента на основних програмах УКУ становить близько 3 000$ USA. Враховуючи складну економічну ситуацію в Україні, яка не дозволяє більшості студентам самостійно покривати повну вартість навчання, і бажаючи підтримати належний рівень викладання, Університет покриває більшу частину вартості навчання на основних університетських програмах (ВА та МА) (~80%).. Очікується, що кожен студент Університету візьме на себе меншу частину фінансового тягаря (~20%), яка визначається окремим Наказом Ректора. Решта коштів покривається, найперше, добродійними пожертвами які Університет залучає з різних країн і континентів.

І хоча студент сплачує лише п’яту частину від повної вартості навчання, проте не кожній родині під силу оплатити навіть цю суму. Це спонукало Університет до створення стипендійного фонду, з якого надається фінансова допомога, що покриває повну вартість навчання студента.

Така стипендійна програма існує  від початків діяльності університету. 

Крім того, всі студенти УКУ отримають знижку в розмірі 60%  на харчування в Трапезній УКУ в університетському містечку на вул. Козельницькій.

 

Скільки студентів УКУ на рік отримують таку стипендію? Студенти яких факультетів переважно отримують такі стипендії?

Щороку кількість студентів, які отримують такі стипендії, зростає. Якщо у 2008 році ми мали 34 стипендіати, то вже цього навчального року (2017-2018) понад 300 студентів отримають різного роду стипендії.  Стипендії розподіляються рівномірно між факультетами університету. 

 

За чиєю ініціативою започатковано таку місію? 

Стипендійна програма була започаткована за ініціативою ректорату та доброчинців університету. 

 

Як проходить конкурс (етапи, структура) на здобуття стипендії? Які вимоги висувають до кандидатів? Скільки людей зазвичай бере участь у конкурсі на одну стипендію?

Стипендійна програма УКУ здійснюється таким чином: 

  1. Впродовж року в УКУ складається перелік усіх можливих стипендій для студентів на наступний навчальний рік. Ці стипендії надходять від приватних жертводавців з України, Австралії, Великобританії іншиї країн, а також через Українську Католицьку Освітню Фундацію в США та Канаді.

Інформація про стипендію включає розмір наявних стипендій, умови жертводавця щодо студента-одержувача стипендії, та умови звітування по даних стипендіях.

  1. Усі студенти УКУ мають можливість подаватися на конкурс стипендій на навчання в УКУ. Кожного травня усі бажаючі студенти заповнюють спеціальні аплікації і подають їх на розгляд Стипендійної Комісії, що складається з Віце-ректора, деканів факультетів, керівника відділу студентської документації та представника Відділу розвитку УКУ та представників Студентської Ради.
  2. Розглядаючи кандидатів на стипендії, Комісія бере до уваги наступні фактори:

а) Академічні досягнення

б) Фінансові потреби

в) Громадську діяльність та служіння в спільноті

г) пріоритети, подані жертводавцем стипендії

  1. Враховуючи всі ці вимоги, а також наявні можливості стипендійної підтримки на даний рік,  Комісія визначає відповідний вид стипендії (піврічна, річна, стипендія плюс тощо) для кожного відібраного кандидата.
  2. Стипендійна Комісія, через представника Відділу Розвитку, повідомляє Фундаціі та жертводавців про найкращих кандидатів, призначених на наявні стипендії та очікує підтвердження з боку Фундації.
  3. Через цього представника Відділу Розвитку здійснюється подальша комунікація між студентом та жертводавцем (останнього можуть представляти відповідні працівники з Фундації в Канаді та США), що включає:

-написання подячного листа – вересень-жовтень,

-привітальних листівок з нагоди свят Різдва та Паски - грудень,  квітень-травень

-короткий підсумок про академічні успіхи за рік тощо.

На одну стипендію зазвичай претендує 5 студентів.  

 

Чи зацікавлений УКУ у навчанні таких стипендіатів? Чи важлива для університету така підтримка?

Передумовою отримання стипендії є високі показники ЗНО чи навчання в УКУ, виконання місії УКУ та активна діяльність в науковому, духовному і громадському житті, дотримання умов Меморандуму. Стипендія, крім конкретної матеріальної підтримки, є однією з таких можливостей, яка допомагає  молодій особі зростати. Вона мотивує до нових звершень як в академічному, так і у інших сферах життя. 

Іменна стипендія – це також конкретна матеріальна підтримка і для університету, адже вона покриває усі витрати університету на одного студента. 

 

Які люди стають благодійниками УКУ?

Благодійниками УКУ є люди які поділяють місію університету у вихованні нового покоління провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами. Це люди, які довіряють університету та впевнені у якості освіти, яку він пропонує.

 

Чи задоволені ви результатами навчання стипендіатів? Чи дають вони кращі чи гірші показники ніж загал?

Ми задоволені результатами наших стипендіатів, адже, завдяки стипендійній підтримці, вони мають змогу приділяти більше часу для навчання. Їх приклад також спонукає інших студетів до покращення своїх знань, адже найкращі студетни університету гарантовано отримують стипендійну підтримку. 

 

Чи знаєте ви подальшу професійну долю ваших випускників-стипендіатів? Наведіть, будь ласка, приклади. 

Після закінчення університету ми активно слідкуємо за подальшою професійною діяльністю своїх студентів. Над цим активно працює Асоціація випускників, відділ зв’язків з випускниками, відділ кар’єри. Багато наших випускників знаходять місце праці в громадському секторі, у державних установах, бізнесі чи приватних компаніях. Також деякі випускники залишаються працювати в УКУ, а частина працюють за кордоном. Ми пишаємось нашими випускниками, які творять зміни у різних сферах нашого суспільства. Наприклад Валентин Дігтяренко став режисером документальних фільмів. Його стрічки «Капелани» (про священиків, що служать у зоні бойових дій на Донбасі) і «Ті, що вірні» (про Українську греко-католицьку церкву в підпіллі) демонструвались на великому екрані, а сам Валентин мріє про більші формати кіно. Андрушків Андрій, магістр богослов’я УКУ, зараз є керівником проектів у ГО «ЦЕНТР UA», Медіа-експерт, тренер з комунікацій, ведучий щотижневого шоу на Громадському телебаченні. Анастасія Примович після УКУ закінчила аспірантуру в Гарвардському університеті та вже здобула ступінь MBA в Оксфордському університеті. Юрко Дідула та Андрій Левицький, працівники Львівської освітньої фундації є авторами всеукраїнського волонтерського табору «Будуємо Україну Разом», який відновлює пошкоджені війною будинки для сімей на Сході України. Ірина Доброгорська працює у Києві у міжнародній організації «Національний Демократичний Інститут» асистенткою парламентської програми та програми для громадських організацій - спільним проектом з Європарламентом та Місією Пета Кокса в Україні. Софія Папірник є керівницею українського офісу рекрутингової компанії «Fair Play Job».

 

Як УКУ розповідає людям про свою благодійну програму?

Про свою благодійну програму УКУ розповідає у різноманітний спосіб: через медіа, інтернет-ресурси, соц. мережі, під час зустрічей із жертводавцями, на благодійних заходах та ін..

 

Які першочергові цілі ставить перед собою університет у навчанні молоді? Як вашi вихованці зможуть вплинути на світ чи змінити світ?

Ми хочемо робити вагомий внесок не тільки у фахову підготовку молодої особи, яка дала б їй можливість впевнено почуватися на міжнародному ринкові праці. Ми також хочемо плекати вільну й творчу особистість, громадянина своєї держави, патріота своєї землі, провідника свого народу. Завдяки якісній освіті та правильним цінностям наші вихованці зможуть змінювати нашу державу та світ на краще. 

 

Розмову провела Ірина Городецька